پنج‌شنبه, 27 دی 1397
عنوان : افزایش نرخ سیمان در حال بررسی است اما قطعیت ندارد
کد خبر : ۲۱۹۲
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۹ 
ساعت : ۱۴:۳۹:۳۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

افت ساخت و ساز و فعالیت های عمرانی در سال های اخیر باعث شده صنایع وابسته  به ساخت و ساز در رکود شدیدی به سر ببرند . با رونق معاملات مسکن و امیدواری  به افزایش ساخت و ساز در کشور ، امیدواری به صنایع وابسته هم افزایش یافته است .


به گزارش رادیوسهام ، سیمانی ها یکی از صنایعی هستند که درسال های اخیر رکود فراگیر را تجربه کرده اند . وضعیت این گروه در بازار سرمایه هم چندان جالب نیست و قیمت ها نسبت به اواخر سال ۹۲ افت قابل توجهی داشته است .
رشد ۷ درصدی تولید کلینکر در فروردین ۹۷ نسبت به فروردین ۹۶


عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در خصوص آمار تولید و فروش صنعت سیمان در فروردین ماه ۹۷  گفت: حجم تولید کلینکر در فروردین ماه، ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن بود که نسبت به دوره قبل رشد ۷ درصدی داشته است
رشد ۶ درصدی تولید سیمان در فروردین۹۷


وی ادامه داد : از این میزان ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن به سیمان تبدیل شده که باز هم نسبت به دوره قبل رشد ۶ درصدی داشته است.
صادرات ۵۶۰ هزار تنی سیمان و ۳۸۶ هزار تنی کلینکر در فروردین / بنگلادش بزرگترین خریدار کلینکر


شیخان در خصوص صادرات سیمان و کلینکر درفروردین ماه عنوان کرد : تحویل کل سیمان در کشور، حدود ۳ میلیون و ۴۳۰ هزار تن ؛ صادرات سیمان ۵۶۰ هزار تن و صادرات کلینکر ۳۸۶ هزار تن بوده است. در مجموع صادرات سیمان و کلینکر، تقریبا ۹۴۵ هزار تن بوده که نسبت به دوره قبل ۲ درصد افزایش داشته است.


وی ادامه داد : با توجه به توقف احتمالی برخی کارخانجات سیمان در خرداد ماه برای تعمیرات دوره ای، ما به التفاوت تولید و فروش، ذخیره شده است. بزرگترین خریدار کلینکر صادراتی نیز بنگلادش می باشد.
افزایش نرخ سیمان در حال بررسی می باشد اما قطعیت ندارد


شیخان در رابطه با برخی شایعات در خصوص افزایش قیمت سیمان  گفت : افزایش قیمت سیمان در حال بررسی می باشد و هنوز مراحل کارشناسی به اتمام نرسیده  اما  میزان افزایش نرخ پیشنهادی مشخص نمی باشد.


با توجه به افزایش نهاده های تولید و حقوق و دستمزد و… قیمت سیمان تجدید نظر خواهد شد و در خرداد ماه نظر کارشناسی انجمن صنفی اعلام خواهد شد. اما افزایش قیمت سیمان فعلا قطعیت ندارد

نمایش تعداد بازدیدها : 431

پورتال شرکت سیمان خوزستان

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0